SIMULTUS dla przemysłu


SIMULTUS - Narzędzie do tworzenia 'cyfrowego bliźniaka'.

Podstawową zaletą tworzenia cyfrowego bliźniaka w programie Simultus DIGITAL TWIN to szybkie testowanie koncepcji zmian w przedsiębiorstwie bez zakłócania procesu produkcji. Wymaga tego koncepcja nowoczesnego przedsiębiorstwa, które ma konkurować na światowych rynkach i które chce działać zgodnie z koncepcją przemysłu 4.0 i przemysłu 5.0.

Oprogramowanie Simultus umożliwia wykonanie wirtualnego modelu urządzenia, systemu lub procesu już na etapie wczesnej koncepcji. Szybkie wstawienie modeli modułów liniowych, siłowników lub chwytaków pozwala zwizualizować kilka koncepcji rozwiązań, wprawić je w ruch i wybrać najbardziej optymalną. Gotowe modele 3D są dostępne na stronach producentów, w generatorach lub mogą być narysowane przy użyciu wielu programów CAD. Kilka źródeł dostępności modeli zgromadziliśmy w dziale [rysunki CAD 3D]. Już na tym etapie koncepcję można przedstawić zleceniodawcy, aby wyeliminować ewentualne niejasności. W kolejnych krokach procesu projektowego elementy te mogą być zastępowane sukcesywnie przez tworzone przez konstruktorów modele docelowych podzespołów.


(oglądaj film):


Eliminacja błędów od najwcześniejszego etapu projektu koncepcyjnego.
Im więcej błędów zostanie wychwyconych na etapie projektu tym mniej poprawek czeka nas na etapie uruchomienia.



 

Minimalizuj koszty testowania różnych rozwiązań.
Wydaje Ci się, że masz dobry pomysł na ulepszenie procesu, zwiększenie wydajności, oszczędność kosztów produkcji? Sprawdź swoją koncepcję podczas symulacji zanim zainwestujesz pieniądzę i będziesz musiał zatrzymać produkcję by się o tym przekonać.


Sprawdź czas cyklu pracy lub czas wykonania zlecenia w trakcie symulacji.

Nasze oprogramowanie przyczynia się do redukcji kosztów dzięki możliwości wykonania symulacji testujących urządzenie lub proces zanim trafi ono do produkcji. Dzięki programowi Simultus można w pełni wykorzystać zalety technologii symulacji w różnych konfiguracjach: 

- hardware-in-the-loop simulation,
- rapid prototyping (szybkie prototypowanie)
- virtual prototyping (wirtualne prototypowanie)

Takie podejście pozwala na skrócenie czasu uruchomienia u klienta poprzez montaż urządzenia sprawdzonego w symulacjach.




Praca równoległa różnych zespołów projektowych.
Automatycy mogą budować i testować algorytmy sterowania zanim projekt zakończą konstruktorzy.

Ulepsz swoje urządzenie, proces lub system bez ingerowania w jego działanie.
Utwórz model (cyfrowego bliźniaka) procesu, systemu lub urządzenia, aby móc eksperymentować z jego paramentrami, ustawieniem kolejności czynności w procesie, dodaniem dodatkowych elementów. Zrób to najniższym możliwym kosztem podczas symulacji. Wydaje Ci się, że Twój proces nie jest optymalny - sprawdź go na cyfrowym bliźniaku nie przerywając produkcji.

Poznaj lepiej swoją fabrykę.
Zastosowanie cyfrowego bliźniaka umożliwia lepsze poznanie procesu oraz łątwiejszą i dokładniejszą analizę wpływu zmian na wydajność. Można dzięki temu odszukać wąskie gardła procesu lub optymalnym kosztem znacznie go ulepszyć.  

Zwiększ komfort pracy inżynierów i programistów.
Testy na modelu, a nie na hali produkcyjnej to mniejszy stres, mniejsza presja czasowa i zminimalizowanie niepewności związanej z poprawnością pracy urządzenia. To również zminimalizowanie ryzyka szkody w wyniku potencjalnej awarii. Ponadto Simultus pozwala na testowanie urządzeń, których nie da się zainstalować w warunkach biurowych ze względów na ich gabaryty, cenę lub przepisy BHP.


Przeprowadź szkolenie obsługi zanim urządzenie zostanie zbudowane i zainstalowane w fabryce.
Obsługa może być wstępnie przeszkolona zanim urządzenie zostanie zbudowane i zainstalowane w fabryce, co może przyczynić się do wyeliminowania kosztownych błędów. To również okazja do zweryfikowania koncepcji i ergonomii obsługi urządzenia.



Prowadź gry symulacyjne.
Gry symulacyjne to nowatorska metoda, dzięki której pracownicy mogą sprawdzać różne scenariusze działania procesu lub całego przedsiębiorstwa nie narażając firmy na duże koszty. Pozwalają lepiej i szybciej poznać proces produkcji przez pracownika i jest ciekawą formą szkolenia, która wyzwala chęć współpracy w zespole i pokazuje jak niewielkie zmiany mogą przyczynić się do ulepszenia procesu. Jednocześnie przyczynia się do odkrywania nowych metod, procesów i sprawdzania ich skuteczności.

Wykonaj wirtualny prototyp swojego urządzenia i pokaż potencjalnemu klientowi jak ono działa.

Tworząc wirtualny model 3D, który można uruchomić wraz z programem sterującym nie tracimy czasu na tłumaczenie jak działa nasze urządzenie tylko pokazujemy je w akcji. Takie podejście jest dużo czytelniejsze dla potencjalnego klienta lub dla osoby szkolonej. Umożliwiamy im wchodzenie w interakcję z maszyną nie pozostawiając wątpliwości jak ona działa i jak wygląda. Maszynę można 'uruchomić' na ekranie komputera i szczegółowo wyjaśnić wątpliwości klienta, umożliwiając przy tym przetestowanie panelu kontrolnego i obserwację efektów pracy urządzenia.



Wirtualna oferta firmy.
Pokaż klientowi jak działają twoje urządzenia zanim je zbudujesz.
Dużo łatwiej też nagrać film reklamowy lub instruktażowy zanim jeszcze powstanie rzeczywiste urządzenie.

 

 


Co można symulować?
Praktycznie wszystko. Nasze oprogramowanie pozwala na import dowolnego kształtu brył 3D. Elastyczny i intuicyjny sposób programowania przy pomocy bloków funkcyjnych umożliwia określenie dowolnych zależności logicznych i matematycznych modelu urządzenia. Zastosowanie sterownika PLC powoduje, że naszą wirtualną maszynę możemy 'ożywić' przy pomocy najpopularniejszego narzędzia do sterowania stosowanego w przemyśle. Tak więc zbudować można wirtualne:

- linie produkcyjne,
- maszyny pakujące,
- pojedyncze maszyny i gniazda produkcyjne,
- urządzenia mobilne (traktory, koparki, roboty mobilne, itp),
- urządzenia rolnicze,
- urządzenia górnicze,
- narzędzia ręczne,
- roboty i manipulatory o dowolnej kinematyce,
- maszyny latające,




Cyfrowy bliźniak ( Digital Twin ).

Symulacje wiążą się z pojęciem tzw. "cyfrowego bliźniaka" ("Digital Twin"). Poniżej prezentujemy kilka artykułów, które przybliżą Państwu tą tematykę.


"Technologia cyfrowych bliźniaków tworzy automatykę przyszłości" - www.controlengineering.pl

"Cyfrowy bliźniak – jeszcze wizja czy już rzeczywistość?" - www.controlengineering.pl

"Jakie korzyści zapewnia cyfrowy bliźniak?"  - www.przemysl-40.pl

"Cyfrowe bliźniaki" - www.logistyczny.com

"Cyfrowe bliźniaki, czyli prototypowanie w czasach internetu rzeczy" - www.computerworld.pl

"Wirtualna rzeczywistość w przemyśle i biznesie" -www.computerworld.pl

"Wszystko zostanie skopiowane – digital twin w fabryce" - przemyslprzyszlosci.gov.pl

"Digital twins: wirtualne, bliźniacze kopie obiektów fizycznych. Leksykon 2017" - it-filolog.pl/

"Krok w kierunku fabryk przyszłości – 3 najważniejsze trendy przemysłowe" - www.controlengineering.pl



Jak stworzyć cyfrowego bliźniaka?
Zapraszamy do zapoznania się z kursem obsługi programu Simultus ( link ).

Szanowni Państwo,
W pierwszym etapie udostępnimy program w wersjach DEMO oraz Simultus EDU Plus. Projekty utworzone w tych wersjach będzie można otworzyć w wersji przeznaczonej do przemysłu. Prosimy o zapoznaniem się z wersją DEMO oraz EDU Plus zwracając uwagę na warunki licencji. O terminie udostępnienia wersji przemysłowej (Factory oraz Factory Plus) poinformujemy Państwa na tej stronie oraz na Facebooku.


WAŻNA UWAGA! Ograniczenia symulacji (czytaj więcej...)